Recenzujemy falownik GOODWE SDT G2. Sprawdzamy wiarygodność producenta, gwarancję, sprawność oraz funkcjonalności falownika. 

Wiarygodność, czyli GOODWE – co to za firma? 

JIANGSU GOODWE POWER SUPPLY TECHNOLOGY Co., Ltd  (czyli dalej GOODWE) powstała w 2010 roku w Chinach. W Europie pojawiła się w 2018 roku otwierając swoją siedzibę w Monachium. W 2020 roku GOODWE jako pierwszy producent inwerterów spoza Europy uzyskał bardzo prestiżowy certyfikat zgodności VDE-AR-N 4110-2018.  

Obecnie GOODWE zatrudnia ponad 2000 pracowników w 15 krajach i według raportu przygotowanego przez grupę Wood Mackenzie został światowym liderem wśród producentów falowników hybrydowych w 2020 roku. Sklasyfikowany jest również przez IHS Markit jako jeden z 10 najlepszych producentów falowników zdobywając przy tym pięć nagród z rzędu od TUV Rheinland „All Quality Matters”. Firma GOODWE notowana jest na giełdzie papierów wartościowych w Szanghaju. 

Czy w Polsce jest przedstawicielstwo firmy GOODWE? 

Tak, w Polsce znajduje się przedstawicielstwo firmy GOODWE przy ul. Częstochowskiej 140 w Kaliszu. 
Dane kontaktowe: 
+48 (62) 75 38 087 
sales.pl@goodwe.com  
service.pl@goodwe.com  

GOODWE – serwis, oficjalni dystrybutorzy w Polsce 

Zgłoszenie serwisowe można wnieść kontaktując się z lokalnym dystrybutorem, u którego kupiono inwerter lub z instalatorem, który go instalował, ale także bezpośrednio w firmie GOODWE. 

Falownik GOODWE GW6K-DT – recenzja falownika z serii SDT G2 dostępnego w Polsce

Poniżej przedstawiamy naszą recenzję falownika – oceniamy go pod kątem: designu, funkcjonalności, wydajności, dostępnej aplikacji, długości i warunków gwarancji oraz ogólnej opłacalności zakupu (czyli stosunku ceny do tego, co dostajemy w zamian).

Design falownika

Kompatybilność z akumulatorami: brak 
Data premiery (wiek modelu): 2020 
Chłodzenie: pasywne 
Nagrody: 
Seria GOODWE DSS wyróżniona nagrodą Red Dot Design Award. 
5 nagród z rzędu od TUV Rheinland „All Quality Matters”. 
W 2020 roku GoodWe na pierwszym miejscu w rankingu światowym Wood Mackenzie w kategorii Dostawców Hybrid Inverter.
Wyświetlacz: LED+LCD / WiFi+APP
Wygląd (Innowacyjny, standardowy, przestarzały): innowacyjny
Stopień ochrony: IP 65 

Nasza ocena: 4,5/5

Funkcjonalności

MPPT:
Komunikacja (łączność internetowa): RS485 i Wi-Fi; opcjonalnie LAN 
Możliwość optymalizacji na poszczególnych modułach: brak 
Wbudowana ochrona przeciwprzepięciowa DC/AC: typ III 
Zabezpieczenie przed występowaniem Łuku Elektrycznego /AFCI: tak, zintegrowany
Optymalizacja pracy (wykrywanie uszkodzeń łańcuchów DC, zintegrowana regeneracja efektu PID): Wykrywanie uszkodzeń łańcuchów DC 
Zdalny serwis/ zdalne sterowanie pracą falownika: Zdalnie poprzez SEMS Portal 

Nasza ocena: 4/5

Wydajność, czyli jaka jest sprawność falownika GOODWE GW8K-DT

Wydajność w Europie: >97,6% 
Najniższa temperatura pracy falownika: -30 st. C 
Najwyższa temperatura pracy falownika: 60 st. C 
Waga: 15 kg 
Głośność/ poziom hałasu: >25 db
Testy wydajności (np. PVEL): brak 

Nasza ocena: 4/5

Falownik GoodWe GW8K-DT – gwarancja

Ograniczona 5-letnia Gwarancja GOODWE obejmuje wyłącznie koszt materiałów i wyposażenia niezbędnych do przywrócenia funkcjonalności urządzenia. 

Oprócz 5-letniej Ograniczonej Gwarancji, standardowo obowiązującej dla falowników, GOODWE oferuje opcje przedłużenia gwarancji na wszystkie falowniki zakupione za pośrednictwem autoryzowanych kanałów dystrybucji. Przedłużenie Ograniczonej Gwarancji na 10, 15 lub 20 lat dla dowolnego falownika można nabyć u autoryzowanych dystrybutorów GOODWE, jednak nie później niż 6 miesięcy od daty jego pierwszej instalacji (lub 12 miesięcy od daty produkcji).  

Przedłużona gwarancja GOODWE obejmuje wyłącznie koszt materiałów i wyposażenia służących przywróceniu funkcjonalności urządzenia. Nie obejmuje kosztów transportu ani kosztów robocizny związanych z wymianą/usługą serwisową wykonaną na miejscu. 

Szczegóły dotyczące gwarancji znajdziecie tutaj – KLIK

Nasza ocena: 3,5/5

Opłacalność, czyli cena GOODWE SDT G2

Za inwerter sieciowy GOODWE GW6K-DT zapłacisz około 4800 zł. Koszt nie jest więc wygórowany, co plasuje inwertery z serii SDT G2 na średniej półce cenowej i stanowi ciekawą alternatywę dla falowników firm konkurencyjnych. 

Nasza ocena: 4/5

Falownik GoodWe seria SDT G2– aplikacja SEMS Portal

Aplikację GoodWe SEMS Portal zainstalować można na iOS i Android, oferuje ona monitoring całego systemu, zarządzanie i prezentację najważniejszych danych.  

 Opinie dotyczące działania aplikacji i oferowanych przez nią funkcjonalności są podzielone. U większości osób działa ona poprawnie i jest prosta w obsłudze, jednak czasami – po aktualizacjach – niektóre funkcje i ustawienia zmieniają się lub znikają. Zdarzają się również problemy z poprawnym ustawieniem godziny oraz słabym tłumaczeniem na j. polski. Niektórzy uważają, że jest ona mało czytelna i za mało szczegółowa.

GOODWE GW6K-DT – karta katalogowa

GOODWE GW6K-DT – karta katalogowa do pobrania tutaj – KLIK.

W 3-fazowej serii falowników GOODWE SDT G2 wyróżniamy modele o poniższych mocach: 
GW4K-DT 
GW5K-DT  
GW6K-DT 
GW8K-DT 
GW10KT-DT 
GW12KT-DT 
GW15KT-DT.

Podsumowanie: warto czy nie?

Falowniki z serii SDT G2 o mocy 17-25kW są stosunkowo małe i lekkie, dzięki temu są łatwe w transporcie i instalacji. Są również wydajne oraz integrują zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, w tym funkcję wznawiania działania punktu przerwania danych. Pozwala to na przesłanie danych do systemu nadzorczego, gdy po wyłączeniu zasilania falownik ponownie połączy się z serwerem. Dodatkowo, podczas transmisji dane są szyfrowane oraz posiadają kopię zapasową. Praca falownika jest ciągle monitorowana poprzez SEMS, który jest rozwiązaniem typu „wszystko w jednym” umożliwiającym również wizualizację bieżących danych dotyczących produkowanej energii.  

Falowniki GOODWE stanową dobry i bezpieczny wybór z średniej półki cenowej. Liczne nagrody i uznanie pism branżowych dla inwerterów firmy GOODWE zdają się to potwierdzać. 

Nasza ocena

GOODWE SDT G2
4/5

 • Design 4,5/5
 • Funkcjonalności 4/5
 • Wydajność 4/5
 • Gwarancja 3,5/5
 • Opłacalność 4/5

GOODWE SDT G2 – opinie i Wasze oceny

W opinii użytkowników i instalatorów falowniki GOODWE SDT G2 są kompaktowe oraz wydajne. Doceniane są za dobrą jakość, zaawansowane rozwiązania technologiczne, możliwość wydłużenia gwarancji nawet do 20 lat, ale także za sprawny serwis i dobrą obsługę posprzedażową.  

Jesteś instalatorem lub użytkownikiem?
Na samym dole strony, w sekcji komentarzy, możesz podzielić się swoją opinią i oceną falownika. Zbiorcza ocena będzie wyświetlana poniżej.

GOODWE SDT G2 - Wasza ocena

8

Design

9.0/10

Funkcjonalności

8.0/10

Wydajność

8.0/10

Gwarancja

7.0/10

Opłacalność

8.0/10

Pros

 • Atrakcyjna cena
 • Możliwość przedłużenia gwarancji aż do 20 lat
 • Kompaktowy i lekki
 • Wydajny
 • Sprawny serwis i dobra obsługa posprzedażowa

Cons

 • Brak testów PVEL
 • Brak możliwości optymalizacji na poszczególnych modułach
 • Brak kompatybilności z akumulatorami