Sprawdzamy dla Was doświadczenie, ofertę, warunki gwarancji, a także opinie klientów firm zajmujących się sprzedażą oraz montażem instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Zobaczcie, jakie recenzje zbiera Revolt Energy. 

Revolt Energy S.A. – o firmie

Revolt Energy to młody gracz w branży OZE, istnieje od kilku miesięcy. Jest to kolejna firma w bogatym portfolio Grupy Blachotrapez działającej od 1969 roku na rynku polskim, a następnie europejskim i w USA.  

Naturalnym kierunkiem rozwoju Grupy było uzupełnienie oferty o instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii i pompy ciepła, stąd postawienie na nowy brand. Revolt Energy świadczy usługi na terenie całej Polski, w każdym województwie ma swojego przedstawiciela, kontakt do nich znajduje się na stronie internetowej. 

Ambasadorem marki jest piłkarz Kamil Glik. 

Revolt Energy S.A. – kontakt

ul. Kilińskiego 115
34-700 Rabka-Zdrój
e-mail: kontakt@revoltenergy.com.pl
tel. +48 777 111 111

Oferta firmy

Oferta firmy, czyli instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła i magazyny energii skierowana jest do odbiorców indywidualnych, firm i rolnictwa. Aby otrzymać szczegóły oferty wraz z wyceną dla domu oraz dla rolnictwa trzeba skontaktować się telefonicznie z konsultantem. Na stronie internetowej znajduje się jedynie zdawkowa informacja na temat oferowanego sprzętu, nie ma nic o jego cenie. Firma pośredniczy natomiast w uzyskaniu finansowania – kredytu lub leasingu. 

Revolt Energy montuje pompy ciepła KAISAI oraz magazyny energii Soltax Power. Zamawiając pakiet: pompa ciepła i fotowoltaika klient może liczyć na dodatkowy rabat. 

W opcji dla biznesu do wyboru jest montaż paneli fotowoltaicznych marki Talesun i inwertera w dwóch wersjach: Optimum (moc: 370 W) i Premium (moc: 450 W).  

W ramach oferty klient otrzymuje: gwarancję produktową na 20 lat, gwarancję uzysku 30 lat, rękojmię na montaż 3 lub 5 lat oraz gwarancję na system montażowy, która wynosi 15 lat. Natomiast w bonusie otrzymuje: Gwarancję „Moc Słońca”, Gwarancję Całkowitą, przegląd on-line, e-monitoring oraz audyt (do 24 miesięcy). Na stronie internetowej nie pojawia się jednak informacja o szacunkowej cenie inwestycji.  

Montaże realizują do 30 dni, natomiast w opcji „Montaż Express” ten czas skrócony jest do 14 dni. 

Cena instalacji fotowoltaicznej

Firma przygotowuje indywidualną ofertę dopiero po rozmowie telefonicznej z potencjalnym klientem. Nie przesyła szacunkowej wyceny na maila, dopóki nie przeprowadzi wstępnej rozmowy przez telefon.  

Na stronie internetowej nie ma kalkulatora, w którym można wyliczyć orientacyjny koszt, brakuje też cennika. 

Nasi czytelnicy informują, że za instalację o mocy 5,18 kWp musieli zapłacić około 26 000 zł. Cena taka to mieści się w średniej rynkowej dla takiej wielkości instalacji. Biorąc pod uwagę długość i warunki gwarancji, ofertę wstępnie można uznać za atrakcyjną.

Revolt Energy – warunki gwarancji i serwisu

Gwarancja Całkowita na fotowoltaikę oznacza, że Revolt przejmuje na siebie cały ciężar reklamacyjno-serwisowy. Obejmuje ona wszystkie elementy instalacji i wszystkie przypadki zgłoszeń, jakie mogą pojawić się ze strony Klienta. Wraz z Gwarancją całkowitą, klient dostaje także 30 lat gwarancji na produktywność paneli, 20 lat gwarancji na panele jako produkt oraz 15 lat gwarancji na konstrukcję. Gwarancja udzielana jest w standardzie, nie jest dodatkowo płatna.

Więcej o warunkach gwarancji przeczytasz tutaj – KLIK.

Opinie klientów firmy Revolt Energy

Firma istnieje dopiero od kilku miesięcy, w internecie nie ma więc wielu opinii na jej temat. W serwisie Google posiada 23 opinie z średnią 4,3 gwiazdki, w większości są one pozytywne. Klienci doceniają partnerskie podejście do klienta, rzetelne informacje oraz szybki i sprawny montaż. Niektórzy zauważają, że cena jest konkurencyjna, a montowany sprzęt dobrej jakości, więc inwestycja jest opłacalna.  

Na wiele z komentarzy właściciel firmy odpowiada osobiście. 

Revolt Energy – montaż i przykładowe realizacje

revolt energy realizacje
Przykładowe realizacje wykonane przez Revolt Energy (mat. z oficjalnej strony internetowej https://www.revoltenergy.net/).

Revolt Energy – nasza ocena

Cena / Jakość komponentów: 4/5  

 Pojedyncze opinie klientów dotyczące ceny w stosunku do jakości komponentów są pozytywne. Jakość jest dobra, a cena jest konkurencyjna. Brakuje jednak choć wstępnej informacji o kosztach na stronie internetowej lub przy pierwszym mailowym kontakcie. 

Obsługa klienta: 4/5  

Klienci chwalą kontakt z konsultantami, rozmowa z nimi jest merytoryczna i rzeczowa. Klienta traktują jak partnera.  

Odpowiedzią na wysłanie maila z prośbą o przesłanie oferty i wstępną wycenę, jest prośba o pozostawienie telefonu kontaktowego, aby doradca mógł zadzwonić. Dla niektórych klientów brak wstępnej wyceny przesłanej na maila może być jednak powodem do zaniechania kontaktu. 

Doświadczenie 3/5  

Firma działa w branży dopiero od kilku miesięcy, stoi za nią jednak firma-matka – Blachotrapez – z dużym doświadczeniem na rynkach polskich i europejskich. 

Warunki i realizacja gwarancji 5/5  

Bardzo dobre i długie okresy gwarancyjne. Dodatkowo w ofercie: Gwarancja Moc Słońca, czyli gwarancja uzysku energii elektrycznej na poziomie 90% przez okres 10 lat oraz Gwarancja Całkowita na wszystkie elementy instalacji i wszystkie przypadki zgłoszeń, jakie mogą pojawić się ze strony Klienta, a które Revolt Energy rozpatrzy i zajmie się ich naprawą lub wymianą. 

Szybkość realizacji 5/5  

Nasi czytelnicy twierdzą, że zazwyczaj montaż instalacji był sprawny i bezproblemowy – czas oczekiwania to kilkanaście dni. 

Revolt Energy – podsumowanie

To nowy gracz na rynku, istnieje od kilku miesięcy, zyskał już jednak pierwszych zadowolonych klientów. Aby przyciągnąć ich jak najwięcej firma oferuje dłuższe okresy gwarancyjne, a także bezpośrednio zajmuje się obsługą zgłoszeń reklamacyjnych. Posiada też kompleksową ofertę – instalacje fotowoltaiczne uzupełnić można o magazyny energii (których wbrew pozorom nie oferuje każdy instalator) oraz pompę ciepła. Mimo, że za Revolt Energy stoi jedna z większych i bardziej doświadczonych polskich firm to krótki staż w branży i skrótowo przedstawiona oferta firmy na stronie internetowej może powstrzymywać wielu klientów przed nawiązaniem współpracy. 

Jaka jest Wasza opinia na temat usług firmy? Zapraszamy do oceniania i komentowania. 

Revolt Energy - nasza ocena

8.4

Cena / Jakość komponentów

8.0/10

Obsługa klienta

8.0/10

Doświadczenie

6.0/10

Warunki i realizacja gwarancji

10.0/10

Szybkość realizacji

10.0/10

Pros

  • Za marką stoi polska firma Blachotrapez o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Dobre warunki i długie okresy gwarancji
  • Kompleksowa oferta
  • Wsparcie w uzyskaniu finansowania

Cons

  • Ograniczona ilość informacji o ofercie
  • Brak możliwości wstępnego oszacowania kosztów
  • Krótki staż