Sprawdzamy dla Was doświadczenie, ofertę, warunki gwarancji, a także opinie klientów firmy Hymon Fotowoltaika zajmującej się sprzedażą oraz montażem instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.  

O firmie

HYMON to jedna z największych polskich firm wykonująca kompleksowe projekty instalacji PV oraz Generalny Wykonawca (EPC) elektrowni fotowoltaicznych w Europie. Uważana jest w Polsce za lidera rynku fotowoltaicznego, działa od 2011 roku.

Posiada 100 własnych ekip monterskich, co pozwala jej zrealizować miesięcznie ponad 1500 instalacji fotowoltaicznych. 

Firma Hymon została wyróżniona Diamentami Forbesa 2021 – nagrodą dla najdynamiczniej rozwijających się polskich firm. W 2019 roku zajęła natomiast 1. miejsce pod względem zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV, które przeprowadził Instytut Energetyki Odnawialnej.   

Jednym z inwestorów firmy jest piłkarz Robert Lewandowski. 

Przychód netto ze sprzedaży w 2020 roku wynosił 205 558 793 zł, z czego zysk netto to 26 594 539 zł. 

Hymon Fotowoltaika- kontakt

Telefon: +48 575 910 300 

BIURO OBSŁUGI KLIENTA 
Telefon: +48 575 052 344 
E-mail: bok@hymon.pl 

SERWIS 
Telefon: +48 531 800 180 
E-mail: serwis@hymon.pl 

GODZINY OTWARCIA: 
Poniedziałek-Piątek: 8.00-16.00 
Sobota: nieczynne 

 Hymon posiada swoje oddziały we wszystkich województwach, adresy znajdziesz tutaj – KLIK.

Oferta firmy

Skierowana jest do klientów indywidualnych, firm oraz rolników. Na swojej stronie internetowej firma nie przedstawia jednak szczegółów oferty dedykowanej danej grupie docelowej. Zachęca natomiast do kontaktu z przedstawicielem firmy, który przygotuje indywidualny projekt i wycenę. 

W ofercie firmy Hymon znajdziesz projekt oraz montaż instalacji PV, pomoc w załatwieniu formalności związanych z otrzymaniem ewentualnego finansowania i przyłączenia do sieci, a także serwis. Firma oferuje inwertery producentów Sofar SolarFroniusSolarEdge, Deye i Kodak. Zajmuje się także dystrybucją i montażem pomp ciepła firm Kaisai, Blaupunkt i Hymon-Bosch. A współpraca z naukowcami z Politechniki Śląskiej zaowocowała stworzeniem kotła elektrodowego ECO POWER, który również znajdziesz w ofercie. 

Jest też producentem własnych systemów mocujących (profile aluminiowe).

Cena instalacji fotowoltaicznej od Hymon Fotowoltaika

Na stronie internetowej nie ma ogólnego cennika usług. Każda instalacja projektowana i wyceniana jest indywidualnie, na jej ostateczny koszt składa się wielkość i moc instalacji, a także miejsce montażu (np. wymagający dach) i zastosowana technologia. 

 Z relacji naszych czytelników wynika, że za instalacje 10 kWp, na dachu skośnym z blachodachówki zapłacisz od ok. 39 500 zł brutto do ok. 42 000 zł brutto. Taki zakres cen mieści się w średnich cenach rynkowych, jeżeli jakość montażu stoi na wysokim poziomie to ofertę można uznać za bardzo dobrą. 

Firma proponuje zazwyczaj dwie opcje cenowe: 

I opcja: falownik firmy Sofar Solar oraz 22 moduły firmy Blaupunkt 450W. Koszt całkowity to ok. 42 000 zł brutto. 

II opcja: falownik DEYE-SUN oraz 24 moduły firmy Leapton 400W. Koszt całkowity oscyluje w granicach 39 500 zł brutto. 

Istnieje możliwość zmiany podzespołów, np. na falownik firmy KODAK, którego Hymon jest generalnym przedstawicielem na Europę. 

Warunki gwarancji i serwisu

Hymon kupuje moduły bezpośrednio u producentów.

Firma daje 15 lat gwarancji na montaż w wariancie gwarancji Premium (to ewenement na rynku) i 15 lat gwarancji na produkt oraz 25 lat na moc szczytową paneli. 

Gwarancja jakości w wersji PREMIUM na falownik, moduły i podzespoły zobowiązuje klienta do przeprowadzenia odpłatnego serwisu instalacji fotowoltaicznej raz na 12 miesięcy, przy czym pierwszy serwis musi się odbyć do 1 miesiąca po upływie okresu 60 miesięcy od daty montażu instalacji. Brak przeprowadzenia takiego serwisu powoduje utratę ochrony gwarancyjnej w wersji PREMIUM.

Serwis instalacji fotowoltaicznej przeprowadzany przez Hymon obejmuje sprawdzenie prawidłowości działania oraz przeprowadzenie testów wydajnościowych instalacji PV.  Koszt przeprowadzenia serwisu to każdorazowo 300 zł brutto. 

Klient może zrezygnować z uprawnień gwarancyjnych w wersji PREMIUM, wtedy wróci do uprawnień gwarancyjnych w wersji STANDARD. 

Gwarancja udzielana jest na wady wykryte w użytych materiałach i urządzeniach oraz na wadliwe wykonanie prac. W przypadku uznania reklamacji Hymon usuwa wadę, wymienia sprzęt na nowy lub “dokonuje odpowiedniego zwrotu ceny”. 

Więcej na temat warunków gwarancji przeczytasz tutaj – KLIK.

Hymon Fotowoltaika– opinie klientów

Z łatwością można znaleźć opinie na temat firmy w internecie. Przykładowo, w serwisie Google firma posiada 345 opinii z oceną na 4,1 gwiazdki. Większość komentarzy klientów jest pozytywna. Chwalą oni sprawny kontakt, fachowe doradztwo i szybką realizację instalacji. Co ważne, na każdy komentarz umieszczony w tym serwisie firma odpowiada, a ewentualne głosy niezadowolenia próbuje rzetelnie wyjaśnić. 

W serwisie gowork.pl klienci i pracownicy umieścili łącznie 259 opinii. Firma zbiera w nim bardzo dobre recenzje – 4,5/5. 

Montaże i przykładowe realizacje

hymon realizacja w Bełchatowie
Instalacja o mocy 4,5 kW w Bełchatowie/ mat. z oficjalnej strony internetowej Hymon.pl

Nasza ocena

Cena / Jakość komponentów: 4/5   

Klienci po kontakcie z przedstawicielem handlowym otrzymują do wyboru dwa warianty cenowe różniące się zastosowanymi komponentami.

Cena końcowa jest korzystna i na pewno adekwatna do tego, co klient otrzymuje w ramach oferty.  

Obsługa klienta: 4/5   

Obsługa klienta jest zazwyczaj szybka i fachowa. Klienci otrzymują na maila kompleksową ofertę w krótkim czasie od wysłania zapytania. Niektórym jednak zdarzyło się oczekiwanie na odpowiedź przez kilka dni. W ofercie znajduje się dokładna wycena, informacje o proponowanym sprzęcie, warunki gwarancji, serwisu oraz sugerowane terminy montażu. Doradca dostępny i chętny do pomocy przez cały czas. W internecie pojawiają się jednak sporadyczne opinie klientów “z problemami” po montażu, w których opisują oni utrudniony kontakt z pracownikami firmy oraz dłuższy czas oczekiwania na naprawę usterki.  

Doświadczenie 5/5   

Firma posiada bogate i długoletnie doświadczenie w branży, instaluje fotowoltaikę w każdym województwie. Szczyci się również tym, że pracuje na własnych ekipach montażowych.

Warunki i realizacja gwarancji 4,5/5   

 Bardzo korzystne warunki gwarancji zarówno w wersji Standard, jak i Premium. Wersja Premium jest ewenementem w branży. 

Szybkość realizacji 4,5/5    

Zdaniem większości klientów montaż odbywa się bardzo szybko i bezproblemowo dzięki własnym ekipom monterskim.  

Czas oczekiwania, który podany jest we wstępnej ofercie to 1 miesiąc. Jednak zazwyczaj montaż odbywa się (w zależności od lokalizacji) już 2 – 3 tygodnie od podpisania umowy i wpłaty zaliczki 30%.  

Hymon Fotowoltaika- podsumowanie

Hymon Fotowoltaika to firma ogólnopolska z dużym doświadczeniem i własnymi ekipami montażowymi, przez co działa szybko, skutecznie i terminowo. Oferuje różnorodne formy finansowania instalacji fotowoltaicznej, współpracuje także z bankami (w swojej ofercie ma korzystny kredyt w IN Bank, Alior Bank, Santander Consumer Bank czy BNP Paribas). Tysiące wykonanych instalacji, ekskluzywne umowy z partnerami na dystrybucję sprzętu, zdobyte nagrody oraz poważny akcjonariat wskazują, że jest to godna zaufania firma. 

Jaka jest Wasza opinia na temat usług firmy? Zapraszamy do oceniania i komentowania. 

Hymon Fotowoltaika - nasza ocena

8.8

Cena / Jakość komponentów

8.0/10

Obsługa klienta

8.0/10

Doświadczenie

10.0/10

Warunki i realizacja gwarancji

9.0/10

Szybkość realizacji

9.0/10

Pros

  • Duże, ponad 10-letnie doświadczenie
  • Działalność na terenie całej Polski
  • 100 własnych ekip monterskich
  • Kompleksowa oferta w konkurencyjnych cenach
  • Bardzo dobre warunki gwarancji

Cons

  • Brak cennika na stronie internetowej
  • Brak szczegółów oferty dla poszczególnych grup docelowych
  • Długi czas odpowiedzi na zapytanie mailowe