Sprawdzamy dla Was doświadczenie, ofertę, warunki gwarancji, a także opinie klientów firmy Brewa zajmującej się sprzedażą oraz montażem instalacji fotowoltaicznych.

O firmie

Brewa podaje, że powstała w 2015 roku i wywodzi się z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kaliszu posiadającej prawie 40-letnie doświadczenie w zakresie produkcji i dystrybucji energii cieplnej oraz obsługi miejskiego systemu ciepłowniczego. W KRS Brewa Sp. z o.o. Sp. K. zarejestrowana została w październiku 2019 roku, wcześniej funkcjonowała jako spółka cywilna.

Brewa jest partnerem serwisowym firm Fronius i Solar Edge oraz autoryzowanym dystrybutorem firmy Selfa GE SA.

Obecnie Brewa posiada własny magazyn wysokiego składowania o pow. 700 m2 oraz własny Dział Serwisowy. Jest członkiem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV. Posiada ubezpieczenie OC na kwotę 5 mln zł.

Jak czytamy na stronie internetowej Brewa.pl, instalacja fotowoltaiczna wykonana przez firmę zajęła 3. miejsce w konkursie Fronius Polska 2017 na najlepszą instalację referencyjną oraz 2. miejsce w roku 2018 w kategorii „Instalacja przemysłowa”.

Brewa sp. z o.o.Sp.k. od początku 2020 r. do 30 kwietnia 2021 r. osiągnęła przychody netto ze sprzedaży produktów w wysokości 24 561 030,49 zł, natomiast zysk netto wyniósł 1 254 133,53 zł.

Brewa Sp. z o.o. Sp. K. – kontakt

ul. Majkowska 17a
62-800 Kalisz
e-mail:  kontakt@brewa.pl
 tel.: 62 590 42 82 / 661 305 701

Oferta firmy

Brewa oferuje fotowoltaikę dla domu i przedsiębiorstw. Buduje farmy fotowoltaiczne, ekoOgrzewania z zastosowaniem folii Grzewczych oraz stacje ładowania EV. Niedługo w ofercie znajdą się również Pompy Ciepła.

Jej usługa jest kompleksowa – poza dostarczeniem sprzętu i instalacją, firma zajmuje się wszystkimi formalnościami pomiędzy klientem a Zakładem Energetycznym. W związku z pandemią COVID-19 umożliwiła w pełni zdalne przeprowadzenie procesu podpisania umowy na budowę instalacji fotowoltaicznej.

Dodatkowo w ofercie na instalację fotowoltaiczną Brewa oferuje Pakiet Maximus, czyli pakiet dodatkowych korzyści.

Pakiet MAXIMUS 2.0 – warunki:

Termin realizacji: 25 dni, jeśli firma nie zrealizuje inwestycji w zakładanym czasie, to zapłaci za każdy dzień zwłoki.
Gwarancja na montaż: przedłuża standardowe okresy gwarancji o 5-10 lat.
Gwarancja uzysków: jeżeli instalacja nie wyprodukuje zapisanych  w umowie kWh, Brewa zapłaci za brakującą energię. Koszt dla instalacji o mocy do 5,0 kWp: 487 zł, a dla instalacji od 5,1 kWp do 10 kWp: 975 zł.
Gwarancja odkupu inwertera przy wymianie na większy, hybrydowy lub z magazynem energii.
Ubezpieczenie na 3 lata od najczęstszych zdarzeń losowych. Koszt dla instalacji o mocy do 5,0 kWp: 349 zł, a dla instalacji od 5,1 kWp do 10 kWp: 698 zł.
Natychmiastowy serwis: w ciągu 48h od momentu zgłoszenia zajmą się usterką. Koszt: 299 zł niezależnie od wielkości instalacji.
Falownik zastępczy na czas naprawy – nawet na 90 dni. Koszt dla instalacji o mocy do 5,0 kWp: 750 zł, a dla instalacji od 5,1 kWp do 10 kWp: 1500 zł.

STANDARDOWY KOSZT BRUTTO Pakietu Maximus dla instalacji o mocy do 5,0 kWp to 1 885 zł, natomiast dla instalacji od 5,1 kWp do 10 kWp – 3 472 zł.

KOSZT DLA PAKIETÓW COMFORT I COMFORT+ to 1 zł, niezależnie od wielkości instalacji.

Cena instalacji fotowoltaicznej od Brewa

Doradca klienta przygotowuje szczegółowe informacje o zestawie fotowoltaicznym w trzech pakietach: STANDARD / COMFORT / COMFORT +.

Za instalację 10 kWp, na dachu skośnym z blachodachówki zapłacisz od ok. 45 700 zł brutto do ok. 57 500 zł brutto. Jest to jedna z droższych ofert dostępnych na rynku.

Przykładowo, w grudniu 2021 roku, w Pakiecie Standard Brewa proponuje panele fotowoltaiczne firmy Ja Solar JAM60S20-390 oraz inwerter marki Sofar. Oprócz gwarancji sprzętowej, firma daje 2 lata na montaż. Natomiast termin realizacji wynosi 35 dni. Całkowity koszt inwestycji to ok. 45 700 zł brutto.

Pakiet Comfort: panele fotowoltaiczne Selfa GE SA SV108M4.3.400 (BRF) z falownikiem Selfa + Pakiet Maximus. Całkowity koszt inwestycji to ok. 50 500 zł brutto.

Comfort+: Panele Hyundai HiE-S410VG, falownik SolarEdge, optymalizatory + Pakiet Maximus. Całkowity koszt inwestycji to ok. 57 550 zł brutto.

Warunki gwarancji i serwisu

Firma oferuje standardową gwarancję na sprzęt oraz 2 lata gwarancji na montaż. Opcjonalny koszt wydłużenia gwarancji na montaż (roczny) dla instalacji o mocy do 6 kWp to 249 zł brutto, powyżej 6 kWp – 349 zł brutto.

Potrzebę serwisu zgłasza się poprzez stronę www.brewa.pl. W ciągu maksymalnie 72h kontaktuje się serwisant i ustala dalsze kroki.

Brewa– opinie klientów

W serwisie Google obecnie znajduje się 80 opinii na temat firmy z łączną oceną na 4,7 gwiazdki. Opinie w znacznej mierze pozytywne. Klienci doceniają dobrą, szybką i profesjonalną komunikację na każdym etapie inwestycji. Podkreślają, że cały proces odbywa się zgodnie z harmonogramem. Oferta przygotowywana jest w różnych wersjach cenowych, a następnie cierpliwie omówiona przez doradcę klienta. Ekipa monterów staje na wysokości zadania, działa solidnie i dotrzymuje terminów. Dokumentacja załatwiona fachowo i bardzo szybko. Na każdy komentarz umieszczony w serwisie Google osobiście odpowiada właściciel firmy.

Brewa chwali się, że ma 99% pozytywnych opinii od swoich klientów, co można sprawdzić na stronach:

– Opinie na oferteo – KLIK.

– Opinie na Facebooku – KLIK.

Montaże i przykładowe realizacje

Firma chwali się, że wykonała ponad 1000 realizacji. Montaż odbywa się w 2 – 5 dni (instalacja do 10 kWp).

brewa realizacje
Przykładowe realizacje firmy Brewa / źródło: oficjalna strona internetowa

Nasza ocena

Cena / Jakość komponentów: 4,5/5   

Klienci mogą wyliczyć orientacyjny koszt swojej instalacji używając kalkulatora umieszczonego na stronie internetowej firmy. Wystarczy podać wysokość miesięcznego rachunku za prąd. Aby otrzymać dopasowaną do swoich potrzeb ofertę trzeba skontaktować się z doradcą klienta. Przygotowuje on indywidualną propozycję w trzech wariantach cenowych, w której znajdą wszystkie szczegóły dotyczące użytych urządzeń, komponentów, gwarancji, ceny oraz terminu realizacji. Instalowane urządzenia są dobrej jakości. Koszt inwestycji jest wysoki, ale oferta firmy jest bardzo rozbudowana i klient może oczekiwać wysokiej jakości usługi.

Obsługa klienta: 5/5   

Doradcy klienta działają profesjonalnie, sprawnie i rzeczowo. Na mailową prośbę o ofertę i wycenę, pojawia się szybka (w ciągu jednego dnia roboczego) i kompleksowa odpowiedź.

Doświadczenie 5/5   

Firma wywodzi się z przedsiębiorstwa posiadającego duże doświadczenie, pod szyldem Brewa działa od 2015 r. Obecnie ma zasięg ogólnopolski.

Warunki i realizacja gwarancji 4/5   

Dobre warunki gwarancji, jednak ich przedłużenie jest dodatkowo płatne.

Szybkość realizacji 4,5/5   

Klienci firmy informują, że montaż odbywa się w umówionym terminie, montażyści działają profesjonalnie oraz są bardzo skrupulatni. Po montażu przeprowadzają pełne szkolenie z obsługi instalacji oraz oferują wsparcie w razie jakichkolwiek pytań. Termin realizacji, zazwyczaj do miesiąca, udaje się bez problemu umówić. Montaż instalacji trwa 2 dni.

Brewa- podsumowanie

Szeroka oferta firmy pozwala klientom na kompleksowe dopasowanie zakresu obsługi do indywidualnych potrzeb. Brewa postawiła na  sprawdzone urządzenia renomowanych producentów, co sprawia, że instalacja działa bezproblemowo przez wiele lat.  Obsługa klienta oraz montaż są profesjonalne, sprawne i terminowe. Firma stawia na specjalistów i współpracuje tylko z doświadczonymi firmami, a wybrani podwykonawcy zazwyczaj działają bezproblemowo i na wysokim poziomie.

Koszt instalacji fotowoltaicznej wykonanej przez Brewa jest dość wysoki, jednak użycie jakościowych podzespołów oraz wysoki poziom obsługi sprawiają, że jest to bardzo ciekawa alternatywa dla przyszłych prosumentów.

Na uznanie zasługuje też działalność społeczna – z każdego 1 kWp mocy paneli fotowoltaicznych zamontowanych u swoich klientów firma przeznacza 5 zł na cele społeczne. Wspiera różne inicjatywy – od fundowania stypendium zdolnym uczniom, po jedzenie i rzeczy dla potrzebujących.

Jaka jest Wasza opinia na temat usług firmy? Zapraszamy do oceniania i komentowania. 

Brewa Fotowoltaika

9

Cena/ jakość komponentów

9.0/10

Obsługa klienta

10.0/10

Doświadczenie

10.0/10

Warunki i realizacja gwarancji

8.0/10

Szybkość realizacji

8.0/10

Pros

  • Urządzenia renomowanych producentów
  • Szeroka oferta
  • Pomoc w uzyskaniu środków na sfinansowanie inwestycji – dotacja, kredyt, leasing, abonament
  • Dobre warunki gwarancji i serwisu
  • Wysoka jakość obsługi i montażu

Cons

  • Wysoka cena montażu