Sprawdzamy dla Was doświadczenie, ofertę, warunki gwarancji, a także opinie klientów firmy Atum Energy zajmującej się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.

O firmie

Atum Energy  wywodzi się z marki Solum Service, która od 2013 roku produkuje konstrukcje,  systemy montażowe i podzespoły elektryczne. Z ich usług korzystają firmy z rynku fotowoltaicznego, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, sektor publiczny oraz klienci indywidualni.

Atum Energy, która została założona w 2017 roku, bazuje na doświadczeniu produkcyjnym i monterskim Solum Service. Oferuje doradztwo, sprzedaż i obsługę instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Ofertę kieruje do klientów indywidualnych, biznesowych i rolników, pracuje także dla wspólnot mieszkaniowych i sektora publicznego.

Produkuje konstrukcje i elementy montażowe, konstrukcje wykonuje na podstawie autorskich projektów. Ich własne ekipy montażowe pracują na terenie całej Polski.

Firma Atum Energy jest członkiem założycielem łódzkiego oddziału Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

W 2020 roku Spółka wykazała zysk na poziomie 530 943,39 zł netto.

Atum Energy Sp. z o.o. – kontakt

ul. Demokratyczna 117, 93-348 Łódź
+48 508 125 047
biuro@atumenergy.pl

Oferta firmy

Firma zajmuje się obsługą Klientów indywidualnych, biznesowych, gospodarstw rolnych oraz budynków wielorodzinnych w zakresie doboru, wyceny i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Pomaga także w uzyskaniu dofinansowania oraz finansowania inwestycji.

Współpracuje ze sprawdzonymi partnerami, producentami i dostawcami komponentów do instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła, czyli m.in. z: Solum Service Łukasz Młynarski, Fronius, JA Solar, Winaico, SMA, QCells, Huawei, SolarEdge, Bruk-Bet Solar, Afore, SofarSolar.

Cena instalacji fotowoltaicznej od Atum Energy

Jak informują nasi czytelnicy, za instalację 10 kWp, na dachu skośnym z blachodachówki zapłacisz od ok. 38 000 do ok. 39 000 zł brutto (dane z grudnia 2021 roku). W tej cenie firma montuje moduły JA Solar oraz falownik Sofar Solar. Jest to atrakcyjna cenowo oferta.

Warunki gwarancji i serwisu

Panele fotowoltaiczne oraz inwerter – gwarancja producenta.
Konstrukcja wsporcza pod panele fotowoltaiczne – 10-letnia gwarancja.
Usługa montażu – 3-letnia gwarancja.

Pytania, usterki i problemy z instalacją należy zgłaszać do Działu Serwisowego:
tel.: +48 797 544 407
e-mail: serwis@atumenergy.pl

Atum Energy – opinie klientów

W internecie próżno szukać opinii na temat firmy Atum Energy. Jedyne komentarze znalazły się na portalu gowork.pl, w którym pracownicy i kandydaci na pracowników firmy dzielą się swoimi odczuciami na temat warunków pracy. Za to w Google można obecnie znaleźć 26 opinii na temat Solum Service na łączną ocenę na 4,5 gwiazdki. Opinie są pozytywne. Klienci chwalą profesjonalny kontakt i fachowe doradztwo oraz szybki i bezproblemowy montaż. Montażyści działają sprawnie i (co ważne) zawsze po sobie sprzątają. Na komentarze osobiście odpowiada właściciel firmy.

Na swojej stronie internetowej Atum Energy chwali się referencjami uzyskanymi od klientów. Mają one wydźwięk pozytywny. Klienci chwalą profesjonalizm obsługi klienta i montażystów.

Montaże i przykładowe realizacje

Montaż odbywa się sprawnie i w terminie dogodnym dla klienta. Firma posiada własne ekipy monterskie.

atum realizacje
Przykładowe realizacje firmy Atum Energy / źródło: oficjalna strona internetowa

Nasza ocena

Cena / Jakość komponentów: 5/5  

Na stronie internetowej Atum Energy brakuje kalkulatora/ cennika usług pomocnego w wyliczeniu orientacyjnych kosztów inwestycji. Aby otrzymać dopasowaną do swoich potrzeb ofertę trzeba skontaktować się z doradcą klienta. Przygotowuje on indywidualną propozycję, w której zawiera dwie opcje cenowe. We wstępnej wycenie zawarte są informacje dotyczące sprzętu, komponentów, gwarancji produktowej oraz montażowej, ceny, dołączone są także zdjęcia przykładowych realizacji. Instalowane urządzenia są dobrej jakości. Koszt inwestycji jest atrakcyjny.

Obsługa klienta: 4,5/5  

Doradcy klienta są sprawni i merytoryczni. Na mailową prośbę o ofertę i wycenę, pojawia się rozbudowana odpowiedź, zazwyczaj w ciągu kilku dni roboczych.

Obsługa sprzedażowa i posprzedażowa jest na wysokiem poziomie.

Doświadczenie 4,5/5  

Firma posiada kilkuletnie doświadczenie, wykonywała instalacje dla różnych podmiotów. Obecnie ma zasięg ogólnopolski.

Warunki i realizacja gwarancji 4/5  

3-letnia gwarancja na montaż oraz gwarancja produktowa, którą zajmuje się dedykowany dział serwisowy.

Szybkość realizacji 4,5/5

Klienci firmy informują, że montaż zazwyczaj odbywa się w umówionym terminie, nawet kilka dni po podpisaniu umowy. Firma posiada własne ekipy montażystów i pracuje na wyprodukowanych przez firmę matkę konstrukcjach montażowych.

Atum Energy – podsumowanie

Firma oferuje fotowoltaikę oraz pompy ciepła, co pozwala klientom na precyzyjne dopasowanie zakresu obsługi do indywidualnych potrzeb. Firma montuje urządzenia renomowanych producentów, wykorzystuje przy tym własne, doświadczone ekipy monterskie pracujące pod marką Solum Service.

Obsługa klienta jest profesjonalna oraz sprawna. Klienci mają zapewniony bezpośredni kontakt z dedykowanym doradcą na każdym etapie inwestycji. Realizacje inwestycji przebiegają szybko, firma zapewnia także opiekę posprzedażową. Cała inwestycja wykonana jest solidnie i w przystępnej cenie.

Jaka jest Wasza opinia na temat usług firmy? Zapraszamy do oceniania i komentowania.

Fotowoltaika od Atum Energy - nasza ocena

9

Cena / Jakość komponentów

10.0/10

Obsługa klienta

9.0/10

Doświadczenie

9.0/10

Warunki i realizacja gwarancji

8.0/10

Szybkość realizacji

9.0/10

Pros

  • Szeroka oferta dla każdego typu klienta
  • Podzespoły od renomowanych producentów
  • Wsparcie uzyskaniu różnych form finansowania
  • Ogólnopolski zasięg
  • Własne ekipy montażystów

Cons

  • Brak cennika/kalkulatora, aby oszacować wstępne koszty