Sprawdzamy dla Was doświadczenie, ofertę, warunki gwarancji, a także opinie klientów firmy FlexiPower Group zajmującej się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.

O firmie

FlexiPower Group realizuje inwestycje związane z Odnawialnymi Źródłami Energii w całej Polsce. Jako FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. K. działa od 2013 roku. Specjalizuje się w doradztwie i montażu instalacji fotowoltaicznych, farm fotowoltaicznych, pomp ciepła, stacji ładowania, instalacji solarnych oraz systemów elektrycznych. Prowadzi wdrożenia dla domów, firm, gospodarstw rolnych i gmin.

Współpracuje z dostawcami i producentami paneli fotowoltaicznych (JinkoSolar, Sunergy, MÜNCHEN, REC, LG, Bruk-Bet Solar, LONGI Solar, Q-CELLS, Boviet, Astroenergy), inwerterów (SOLAX Power, SolarEdge, Fronius) oraz pomp ciepła (Ariston, OEM Energy, Mitsubishi Electric). Jest autoryzowanym dystrubatorem marek Jinko Solar oraz Solax Power.

Na koniec grudnia 2020 roku spółka zatrudniała 136 pracowników.

Firma została nominowana do „Diamentów Forbesa 2020” oraz zdobyła wyróżnienie w rankingu „Gazele Biznesu 2020”.

W 2020 roku FlexiPower Group wypracowała przychody ze sprzedaży usług na poziomie 4.319.170,22 zł, a przychody ze sprzedaży towarów handlowych i materiałów wyniosły 175.265.360,54 zł. Zysk spółki opiewał natomiast na kwotę 9.812.060,36 zł.

FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. K. – kontakt

Kudrowice 12
95-200 Pabianice
e-mail biuro@flexipowergroup.pl

Biuro w Łodzi:
ul.Wólczańska 265
93 – 036 Łódź

DZIAŁ TECHNICZNY/SERWIS: serwis@flexipowergroup.pl

Oferta firmy

Firma kieruje swoją ofertę do różnych grup odbiorców. Proponuje także pomoc w uzyskaniu dotacji, kredytu i leasingu.

OFERTA DLA BIZNESU
Instalacje fotowoltaiczne
Stacje ładujące

OFERTA DLA DOMU
Instalacje fotowoltaiczne
Stacje ładujące
Pompy ciepła

OFERTA DLA ROLNIKA
Instalacje fotowoltaiczne
Farmy fotowoltaiczne

OFERTA DLA GMIN
Instalacje fotowoltaiczne
Farmy fotowoltaiczne

Cena instalacji fotowoltaicznej od FlexiPower Group

Jak informują nasi czytelnicy, za instalację 10 kWp, na dachu skośnym z blachodachówki zapłacisz ok. 43 500 zł brutto (dane z grudnia 2021 roku). W tej cenie firma instaluje panele fotowoltaiczne firmy Jinko JKM385M-6RL3-B FB oraz inwerter marki SolaxPower. Jest to średnia cenowo oferta, ciężko jednak znaleźć w tak dużych podmiotach ceny niższe niż średnie-rynkowe. Najtańsi są zazwyczaj mali instalatorzy.

Cennik usług serwisowych obowiązujący od 01.01.2022 dla klientów detalicznych zobaczyć można tutaj – KLIK.

Warunki gwarancji i serwisu

Okres gwarancji na instalacje fotowoltaiczne FlexiPower Group wynosi 60 miesięcy. Firma oferuje także standardową gwarancję na sprzęt. Problemy techniczne i serwisowe zgłasza się w firmie w Dziale Technicznym poprzez maila lub telefonicznie.

Przegląd w celu podtrzymania gwarancji firmy Flexipower Group Sp z o.o. Sp. K na kolejne 12 miesięcy jest płatny – oto cennik, który obowiązuje od 1.01.2022:

  • Moc instalacji < 10 kWp: 350,00 zł netto
  • 10 kWp < Moc instalacji < 20 kWp: 700,00 zł netto
  • 20 kWp < Moc instalacji < 30 kWp: 1 050,00 zł netto
  • 30 kWp < Moc instalacji < 50 kWp: 1 500,00 zł netto.

FlexiPower Group – opinie klientów

W serwisie Google obecnie znajduje się 118 opinii na temat firmy z łączną oceną na 4,1 gwiazdki. Opinie zazwyczaj są pozytywne. Klienci doceniają profesjonalizm w działaniu, rzetelnych sprzedawców, z którymi wiele kwestii można ustalić telefonicznie, dotrzymywanie terminów oraz ekipy montujące, które pracują czysto i starannie. Można jednak znaleźć również mniej przychylne komentarze. Najczęściej dotyczą one niedotrzymywania terminów, źle przeprowadzonego montażu, utrudnionego kontaktu z działem serwisowym, który bardzo opieszale naprawia usterki. Ale także nieregularnego opłacania zobowiązań u podwykonawców. Nie niektóre z komentarzy osobiście odpowiada właściciel firmy.

Na swojej stronie internetowej firma chwali się referencjami uzyskanymi od władz Gmin. W serwisie Google można jednak również znaleźć głosy niezadowolonych z wykonania instalacji fotowoltaicznych w gminach, np. w Gminie Michów czy Miedziana Góra.

O problemach z instalacjami fotowoltaicznymi zamontowanymi przez FlexiPower Group na niemal 700 prywatnych domach w gminie Ochotnica Dolna pisał serwis swiatoze.pl – KLIK. 

Montaże i przykładowe realizacje

Montaż odbywa się w ciągu 60 dni od daty podpisania umowy.

FlexiPower Group realizacje
Przykładowe realizacje firmy FlexiPower Group / źródło: oficjalna strona internetowa

Nasza ocena

Cena / Jakość komponentów: 4/5  

Na stronie internetowej firmy brakuje kalkulatora/ cennika usług pomocnego w wyliczeniu orientacyjnych kosztów inwestycji. Aby otrzymać dopasowaną do swoich potrzeb ofertę trzeba skontaktować się z doradcą klienta. Przygotowuje on indywidualną propozycję, w której zawiera informacje dotyczące użytych urządzeń, komponentów, gwarancji produktowej, ceny oraz terminu realizacji. Instalowane urządzenia są dobrej jakości. Koszt inwestycji jest umiarkowany, a oferta firmy jest bardzo rozbudowana.

Obsługa klienta: 4/5  

Doradcy klienta są sprawni i merytoryczni. Na mailową prośbę o ofertę i wycenę, pojawia się szybka (w ciągu jednego – dwóch dni roboczych) i rozbudowana odpowiedź. Niektórzy klienci zauważają jednak, że firma działa profesjonalnie do momentu podpisania umowy, gdy podczas lub po montażu pojawiają się problemy kontakt z firmą jest utrudniony, a naprawa usterek przeciąga się i jest trudna do wyegzekwowania.

Doświadczenie 4,5/5  

Firma posiada kilkuletnie doświadczenie, wykonywała instalacje dla różnych podmiotów. Obecnie ma zasięg ogólnopolski.

Warunki i realizacja gwarancji 4/5  

Dobre warunki gwarancji, jednak ich przedłużenie jest dodatkowo płatne.

Szybkość realizacji 3,5/5

Klienci firmy informują, że montaż zazwyczaj odbywa się w umówionym terminie – do 60 dni od daty podpisania umowy. Niektórzy mają zastrzeżenia do pracy montażystów – ich kompetencji i dokładności.

FlexiPower Group – podsumowanie

Kompleksowa oferta firmy (fotowoltaika, pompy ciepła czy stacje ładowania) pozwala klientom na precyzyjne dopasowanie zakresu obsługi do indywidualnych potrzeb. Firma montuje urządzenia renomowanych producentów, zazwyczaj więc instalacja działa bez problemu. Pojawiają się jednak głosy niezadowolonych klientów, którzy narzekają na jakość sprzętu, jego dobór i wadliwe działanie instalacji.

Obsługa klienta do momentu montażu jest profesjonalna oraz sprawna. Czasami pojawiają się jednak problemy w kontakcie z działem technicznym w celu przeprowadzenia serwisu lub naprawy w ramach gwarancji.

Firma współpracuje z podwykonawcami, niestety nie wszystkie ekipy montażystów trzymają równie wysoki poziom jakości obsługi. Zdarzają im się więc wpadki.

Jaka jest Wasza opinia na temat usług firmy? Zapraszamy do oceniania i komentowania.

Fotowoltaika od FlexiPower Group - nasza ocena

8.2

Cena / Jakość komponentów

8.0/10

Obsługa klienta

8.0/10

Doświadczenie

9.0/10

Warunki i realizacja gwarancji

9.0/10

Szybkość realizacji

7.0/10

Pros

  • Szeroka oferta dla każdego typu klienta
  • Podzespoły od renomowanych producentów
  • Wsparcie uzyskaniu różnych form finansowania
  • Ogólnopolski zasięg

Cons

  • Brak cennika/kalkulatora, aby oszacować wstępne koszty
  • Brak własnych ekip montażowych