Sprawdzamy dla Was doświadczenie, ofertę, warunki gwarancji, a także opinie klientów firm zajmujących się sprzedażą oraz montażem instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Zobaczcie, jakie recenzje zbiera Edison Energia.

Edison Energia S.A. – o firmie

Edison Energia S.A. zajmuje się doradztwem, montażem i serwisem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii, carportów oraz ładowarek samochodowych na terenie całej Polski. Firma chwali się 25- letnią gwarancją wydajności montowanych paneli fotowoltaicznych, generowaniem nawet 25% więcej zysku z zainstalowanej przez nich mikroinstalacji oraz bezpłatną analizą zapotrzebowania energetycznego.   

Obecnie Edison instaluje około 19 000 paneli fotowoltaicznych miesięcznie na terenie całej Polski. W sumie pod ich szyldem powstało 10 000 mikroinstalacji fotowoltaicznych. Firma twierdzi, że daje pracę ok. 1500 osobom, w tym podwykonawcom i handlowcom. A także, że jako jedyna firma fotowoltaiczna w Polsce współpracuje z SGGW. Dzięki temu powstało laboratorium fotowoltaiczne, w którym studenci oraz instalatorzy podnoszą swoje kwalifikacje. 

Edison Energia posiada udziały w Menio Electric (Nordic Concept 9), Elektrowni PV Łagiewniki, Elektrowni PV Dąbrówka i Zielony Ryś Sp. z o.o. W 2020 roku zysk netto firmy wynosił 5 414 750 zł, natomiast w roku 2019 firma miała stratę na poziomie 2 475 126,46 zł netto. 

Edison Energia została firmą roku 2020 otrzymując Nagrodę Orła Polskiej Przedsiębiorczości. 

Edison Energia – kontakt

ul. Ireneusza Gugulskiego 1
02-661 Warszawa 
www.edisonenergia.pl

Infolinia: 799 394 444 
Obsługa Klienta 799 399 888   dok@edisonenergia.pl 
Dział monitoringu 221 230 427 
Dział audytu 221 134 149 
Informacje dotyczące pomp ciepła 732 084 033 

biuro@edisonenergia.pl 

 Reklamacje zgłaszaj na: reklamacje@edisonenergia.pl 

 Jeśli chcesz zamówić serwis wypełnij formularz lub napisz: serwis@edisonenergia.pl 

Oferta firmy Edison Energia

Edison Energia, prócz fotowoltaiki montuje również pompy ciepła (najczęściej firmy Buderus), magazyny energii (najczęściej BYD HVS), stacje ładowania aut elektrycznych Wallbox oraz carporty jedno- oraz dwustanowiskowe przeznaczone dla użytkowników indywidualnych oraz firm. W ofercie fotowoltaiki B2B firmy mogą wybierać spośród dwóch opcji Standard i Premium. Edison świadczy także usługi serwisowe. 

W ofercie firmy jest także produkt o nazwie „Energia 365”, który daje możliwość wykorzystania 100% energii wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej. Jest to wspólna oferta Edison Energia i Fortum. Pozwala na uzyskanie niezależności i pełne bilansowanie 1:1. 

Edison Energia – cena instalacji fotowoltaicznej

W serwisie internetowym firmy nie ma informacji o szacunkowych kosztach instalacji, pomp ciepła czy carportu. Potencjalni klienci mają do dyspozycji tylko kalkulator, w którym podając kwotę miesięcznego rachunku za prąd wyliczyć mogą wielkość instalacji, roczną produkcję prądu, koszt brutto oraz potencjalne oszczędności w okresie 25 lat użytkowania instalacji. 

Przy miesięcznym rachunku za prąd w kwocie 255 zł firma proponuje instalację 5.40 kWp, której koszt wyniesie od 26 541 zł brutto. 

Z relacji naszych czytelników wynika, że za instalacje 10 kWp, na dachu skośnym z blachodachówki firma życzy sobie w przedziale 45 000 zł (Growatt + panele riesen) do nawet 51 000 zł ( Growatt + panele Jinko).

Firma pomaga w uzyskaniu kredytu, leasingu oraz dotacji na fotowoltaikę. 

Edison Energia –warunki gwarancji i serwisu

Firma posiada oddziały serwisowe w 24 lokalizacjach. Cena usługi różni się w zależności od tego, jaka jest odległość od najbliższego punktu serwisu. Uwzględnia ona m.in. kompleksową analizę pracy instalacji oraz pomiary parametrów elektrycznych. Na oficjalnej stronie firmy znajduje się aktualny cennik – klienci Edison Energia mogą liczyć na niższe o 200 zł stawki niż pozostali. 

Serwis zamawia się poprzez oficjalną stronę internetową, wystarczy podać imię, nazwisko i numer telefonu. 

Firma daje Gwarancję Uzysku. Może z niej skorzystać każdy Klient Spółki Edison, którego umowa na wykonanie instalacji fotowoltaicznej, zawiera taki produkt. Wniosek może zostać złożony najwcześniej po upływie 12 miesięcy od daty wymiany licznika na dwukierunkowy. Potwierdzeniem tej daty jest Oświadczenie Prosumenta przesyłane przez lokalnego dostawcę energii elektrycznej. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres firmy lub poprzez e-mail: gwarancjauzysku@edisonenergia.pl 

Firma nie podaje jakie są szczegółowe warunki gwarancji na montaż instalacji fotowoltaicznej. Trzeba wziąć pod uwagę, że może być konieczność realizowania płatnych przeglądów  instalacji aby utrzymać gwarancję.

Edison Energia – opinie klientów

W sieci bez trudu znajdziemy opinie klientów i byłych pracowników na temat firmy. Przykładowo, w serwisie gowork.pl zamieszczono 609 opinii, od pozytywnych po negatywne. Są klienci chwalący szybkość i profesjonalne podejście instalatorów, a także bezproblemowy montaż. Jest jednak dużo opinii mówiących o tym, że firma zabiega o kolejnego klienta, ale po podpisaniu umowy kontakt często jest utrudniony, a terminy niedotrzymane. Infolinia działu obsługi klienta zazwyczaj nie odpowiada, a na maile pracownicy nie odpisują. Do większości opinii umieszczonych w tym serwisie bezpośrednio odnosi się Edison Energia, która komentuje, wyjaśnia, przeprasza lub doprecyzowuje newralgiczne kwestie i problematyczne sytuacje. 

W serwisie Google znajdują się natomiast 1423 opinie ze średnią oceną 4,5, co jest bardzo dobrym wynikiem. Co ważne, na wszystkie opinie, również te bardzo negatywne firma starała się zawsze odpowiedzieć, przynajmniej w internecie.

Edison Energia – montaż i przykładowe realizacje

Przykładowe realizacje wykonane przez Edison Energia (mat. z oficjalnej strony internetowej)

Edison Energia – nasza ocena

Cena / Jakość komponentów3/5 
Używany przez instalatorów sprzęt oraz komponenty m.in. firm: SolarEdgeGrowattFoxEss, Jinko, Risen oraz Sungrow odznaczają się wysoką jakością i niezawodnością.  
Ceny instalacji raczej drogie, powyżej średniej.

Obsługa klienta: 3,5/5 
W opinii klientów obsługa do momentu podpisania umowy jest szybka i profesjonalna, jednak później w wielu przypadkach jest niezadowalająca. 

Doświadczenie 4,5/5 
Firma działa w całej Polsce, działa na rynku od 2019r., zamontowała wiele tysięcy instalacji.

Warunki i realizacja gwarancji 5/5 
Firma gwarantuje 25 lat produkcji energii albo dofinansowanie do rachunku. Gdy instalacja nie osiągnie deklarowanych uzysków, Edison Energia zobowiązuje się do zapłacenia rachunku za prąd. 

Szybkość realizacji 3/5 
Nasi czytelnicy twierdzą, że zazwyczaj montaż instalacji był sprawny – czas oczekiwania to około dwa miesiące, co nie jest najlepszym wynikiem w branży ale standardem jak na firmę o takiej wielkości. W ostatnim miesiącach czas realizacji zlecenia uległ wydłużeniu z uwagi na  przerwane łańcuchy dostaw u chińskich dostawców. 

Edison Energia – podsumowanie

Jest to jedna z większych firm fotowoltaicznych w Polsce. Decydując się na ich usługi można liczyć na pewne profity, tj. szeroką ofertę, oddziały w całej Polsce oraz spore doświadczenie z uwagi na dużą ilość wykonanych instalacji. Trzeba jednak liczyć się także niedogodnościami, ponieważ  firma współpracuje z wieloma zewnętrznymi podwykonawcami, a to rozmywa odpowiedzialność i czasami wydłuża czas oczekiwania na montaż. Z relacji naszych czytelników wynika również, że ceny instalacji są wyższe od średniej

Jaka jest Wasza opinia na temat usług firmy? Zapraszamy do oceniania i komentowania. 

Edison Energia - ocena

7.6

Cena/ jakość komponentów

6.0/10

Obsługa klienta

7.0/10

Doświadczenie

9.0/10

Warunki i realizacja gwarnacji

10.0/10

Szybkość realizacji

6.0/10

Pros

  • Bezpłatny audyt energetyczny i wstępne doradztwo
  • Oddziały firmy w każdym województwie
  • Pomoc w uzyskaniu kredytu, leasingu oraz dofinansowania
  • Urządzenia i podzespoły dobrej jakości

Cons

  • Koszty instalacji PV są wyższe niż średnia rynkowa
  • Zdarzają się opóźnienia w realizacji usługi oraz trudności w kontakcie z firmą
  • Duża skala działalności wymusza korzystanie z zewnętrznych podwykonawców, co sprawia, że ciężej jest utrzymać wysoką jakość montażu