Sprawdzamy dla Was doświadczenie, ofertę, warunki gwarancji, a także opinie klientów firmy Solsum zajmującej się sprzedażą oraz montażem instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.  

O firmie

Solsum sp. z o.o., której twórcą oraz właścicielem jest Paweł Gumulak, posiada 10-letnie doświadczenie w projektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii oraz pomp ciepła. Firma działa na obszarze całej Polski, prowadzi także działalność szkoleniową (Akademia SOLSUM) oraz współpracuje z AGH w Krakowie w zakresie prac nad badaniami modułów fotowoltaicznych oraz w obszarze innowacji.  

W 2020 roku firma uruchomiła laboratorium fotowoltaiczne oraz niezależny energetycznie budynek produkcyjno-biurowy, który jest pierwszym tego typu projektem w Polsce.  

Solsum jest laureatem nagród i wyróżnień np. Lider Ekoprzedsiębiorczości. 

 Rok 2020 zamknął się dla Spółki zyskiem w wysokości 791 480,92 zł, natomiast przychody ze sprzedaży wyniosły 6 086 228,01 zł.  

SOLSUM Sp. z o.o. – kontakt

Nowy Sącz – Świniarsko 821 

33-395 Chełmiec 

kom.: +48 665 778 500 

tel.: +48 18 540 91 40 

e-mail: biuro@solsum.pl 

Oferta firmy

Solsum oferuje projekt, montaż, serwis oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania na instalację fotowoltaiczną. Instaluje również pompy ciepła, magazyny energii oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych dla odbiorców indywidualnych i komercyjnych. Solsum w ofercie ma inteligentną, innowacyjną semi-szybką ładowarkę samochodów elektrycznych SOLSUM Wallbox oraz carport fotowoltaiczny SOLSUM, który odprowadza wodę opadową. 

Specjalizuje się w budowie farm fotowoltaicznych.  

W ofercie firmy znajdują się kompletne zestawy fotowoltaiczne: 

  • kompletny zestaw fotowoltaiczny SOLSUM dla domu i nie tylko o mocy od 3 do 10 kWp.  Zestawy w 100% produkowane są w Niemczech – korzystają z renomowanych falowników SMA. Szczegóły dotyczące zestawu i użytych komponentów znajdziesz tutaj – KLIK. Ceny kompletnych zestawów rozpoczynają się od 15 000 zł netto. 
  • SOLSUM PRO to zestaw zapewniający wydłużoną gwarancję, mniejsze spadki mocy i wzrost wydajności w słabym nasłonecznieniu. Nastawiony jest na maksymalną wydajność i szybki zwrot z inwestycji. Zestaw fotowoltaiczny opiera się na modułach marki REC Twin Peak, wykonanych w technologii PERC, które gwarantują doskonałe uzyski, nawet w trudnych warunkach i wysokiej wydajności inwerterze ABB. Szczegóły tutaj – KLIK. 
  • SOLSUM BIPV to rozwiązania, które pozwalają zintegrować instalację fotowoltaiczną bezpośrednio z wybranym obiektem – domem, wiatą czy budynkiem gospodarczym. W przypadku BIPV to panele fotowoltaiczne zamiast dachówki pełnią rolę pokrycia dachowego domu, wiaty, carportu lub budynku gospodarczego. Szczegóły tutaj – KLIK. 
  • SOLSUM MAX EVO – zestaw z magazynowaniem energii. Szczegóły tutaj – KLIK. 

Cena instalacji fotowoltaicznej od Solsum

Na stronie internetowej firmy znajduje się orientacyjny kalkulator kosztów – po wpisaniu do niego kilku informacji, m.in. lokalizacji, wysokości miesięcznego rachunku za prąd czy rodzaju dachu otrzymasz wstępną wycenę instalacji oraz potencjalną kwotę zysku i roczne ograniczenie emisji CO2.   

Z relacji naszych czytelników wynika, że za instalacje 9,75kWp z inwerterem stringowym 3-fazowym Goodwe 10.0 (Wifi + wyświetlacz), modułami fotowoltaicznymi MWT full black, half cut, 375Wp (26szt.) zamontowanymi na dachu skośnym z blachodachówki zapłacisz ok. 44 850 zł brutto. Do tego gwarantowana jest dodatnia tolerancja mocy do +5Wp (każdy moduł osiąga co najmniej podaną moc, a nawet do 5Wp więcej). Oferta znajduję zatem w średnim zakresie cen za 10 KW instalacje.

Warunki gwarancji i serwisu

Standardowo gwarancja wydajności wynosi od 25 do 30 lat w zależności od zastosowanych urządzeń. Oprócz gwarancji produktowej, Solsum daje także 10-letnią gwarancję na system mocowania. 

W ofercie Solsum dla domu oferuje długoletnią gwarancję produktową 10 lat oraz 25 – 30 lat gwarancji na wydajność. W Solsum PRO gwarancja wynosi 25 lat na uzyski energetyczne, a w Solsum BIPV gwarancja wydajności dana jest na 30 lat, żywotność 40 lat. A w Solsum MAX EVO całość instalacji objęta jest 20-letnią gwarancją. 

Solsum– opinie klientów

W serwisie Google obecnie znajduje się 25 opinii na temat firmy z łączną oceną na 4 gwiazdki. Opinie w większości są pozytywne. Klienci chwalą profesjonalne doradztwo, użyte komponenty oraz sprawny montaż.  Jak na 10-letnie doświadczenie i funkcjonowanie firmy na rynku OZE to komentarzy na jej temat jest niewiele, zwłaszcza negatywnych. 

Montaże i przykładowe realizacje

Elektrownia fotowoltaiczna naziemna o mocy 98,8kWp woj. łódzkie solsum
Elektrownia fotowoltaiczna naziemna o mocy 98,8kWp woj. łódzkie/ mat. ze strony internetowej solsum.pl

Nasza ocena

Cena / Jakość komponentów: 4/5   

 Klienci mogą wybierać spośród różnych opcji cenowych w zależności od potrzeb i zastosowanych komponentów. Instalowane urządzenia są dobrej jakości i uznanych producentów norweskich, niemieckich, austriackich i szwajcarskich, mają one zapewniać wydajną pracę instalacji przez min. 25 lat. Cena końcowa jest adekwatna do tego, co klient otrzymuje w ramach oferty.  

Obsługa klienta: 5/5   

Obsługa klienta szybka i fachowa. Klienci otrzymują na maila kompleksową ofertę w bardzo krótkim czasie od wysłania zapytania. Doradca dostępny i chętny do pomocy przez cały czas. Plus za wszechstronnośc oferty.

Doświadczenie 5/5   

Firma posiada duże doświadczenie w branży, instaluje fotowoltaikę w każdym województwie. Prowadzi badania oraz współpracuje z ośrodkami naukowymi.  

Warunki i realizacja gwarancji 4,5/5   

Dobre warunki gwarancji. Brakuje jednak szczegółowej informacji na temat jej warunków na stronie internetowej.  

Szybkość realizacji 4/5   

Zdaniem większości klientów montaż odbywa się szybko, termin realizacji udaje się sprawnie umówić. Zazwyczaj montaż odbywa się do 30 dni od podpisania umowy i wpłaty zaliczki

Solsum- podsumowanie

Solsum to firma ogólnopolska z dużym doświadczeniem w branży, dzięki temu działa sprawnie i terminowo.  Firma prowadzi własną działalność badawczą, współpracuje z uczelnią AGH oraz oferuje szkolenia w ramach Akademii Solsum. W ofercie ma urządzenia wiodących producentów fotowoltaiki (LG, REC, ABB czy SMA), pompy ciepła czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Udziela także kompleksowej pomocy od projektu do montażu, łącznie z obsługą posprzedażową.  

Całkowity koszt wykonanej przez Solsum instalacji jest umiarkowany, co sprawia, że jest to bardzo ciekawa opcja dla planujących inwestycję. Co więcej, klient sam może wyliczyć orientacyjny koszt inwestycji poprzez udostępnione na stronie internetowej narzędzie. Jest to pomocne, zwłaszcza we wstępnym etapie analizy kosztów. 

 

Jaka jest Wasza opinia na temat usług firmy? Zapraszamy do oceniania i komentowania. 

 

Solsum

9.2

Cena / Jakość komponentów

9.0/10

Obsługa klienta

10.0/10

Doświadczenie

10.0/10

Warunki i realizacja gwarancji

9.0/10

Szybkość realizacji

8.0/10

Pros

  • Wieloletnie doświadczenie
  • Kompleksowa i konkurencyjna oferta
  • Dobrej jakości produkty
  • Kalkulator z możliwością wstępnego oszacowania kosztów

Cons

  • Mało opinii zadowolonych klientów pomimo dużego stażu firmy na rynku