Sprawdzamy dla Was doświadczenie, ofertę, warunki gwarancji, a także opinie klientów firmy HelioExpert zajmującej się sprzedażą oraz montażem instalacji fotowoltaicznych.

O firmie

HelioExpert S.A. zajmuje się sprzedażą systemów fotowoltaicznych i pomp ciepła. W ciągu 11 lat działalności zrealizowali ponad 4000 instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych, firm, rolnictwa i spółdzielni mieszkaniowych o mocy ponad 13 MW. Firma jest jedynym w Polsce autoryzowanym partnerem firmy Viessmann, jak również wiodącym partnerem firmy ENEA oraz PGNIG Obrót Detaliczny w zakresie fotowoltaiki. Działa na terenie całego kraju. Oferuje klientom kompleksowe i profesjonalne usługi – od projektu, poprzez pozyskanie finansowania, dostawę, montaż, przyłączenie do sieci dystrybucyjnej aż po serwis.

Zespoł HelioExpert to:

 • 30 Certyfikowanych Doradców Techniczno-Handlowych,
 • 20 techników oraz specjalistów,
 • Dział Obsługi Klienta,
 • Dział Projektowy,
 • 18 ekip montażowych.

HelioExpert S.A. – kontakt

ul. Topiel 23
00-342 Warszawa
telefon: 22 100 41 21 lub 799 399 004
e-mail: kontakt@helioexpert.pl

Oferta firmy

HelioExpert stosuje podzespoły uznanych dostawców:

 • Moduły: Jolywood , Ulica, JA Solar, Jinko Solar, Trina Solar
 • Inwertery: Huawei, SolarEdge, FoxESS, GoodWe
 • Pompy ciepła: Viessmann, Panasonic, Rotenso

Dostępni partnerzy leasingowi: Alior Leasing sp. z o.o. , Idea Getin Leasing S.A., PKO leasing S.A. , Pekao Leasing sp. z o.o., Santander Leasing S.A., BOŚ Bank S.A., Europejski Fundusz Leasingowy S.A., Millenium Leasing sp. z o.o., LeaseLink sp. z o. o., ING LEASE

Dostępni partnerzy bankowi: Alior Bank S.A. , BNP Paribas S.A., Inbank S.A. ,Credit Agricole Bank Polska S.A. , BOŚ Bank S.A. ,Europejski Fundusz Leasingowy S.A.

Eksperci pracujący w firmie przeprowadzą pełną procedurę dotyczącą kredytowania lub leasingu w wyznaczonym przez klienta banku.

Dostęne ulgi i dotacje:

 • Program „Czyste Powietrze” – można zyskać do 37 000 zł
 • Program „Mój Prąd” – można uzyskać 3 000 zł
 • Program „Moje Ciepło” – można zyskać do 21 000 zł
 • Ulgi Podatkowe – ulga termomodernizacyjna -można zyskać do 53 000 zł

Wszystkie instalacje wyposażone są w fabryczny monitoring produkcji energii przez wifi, co umożliwia samodzielny monitoring uzysków online za pomocą aplikacji na telefonie.

Cena instalacji fotowoltaicznej od HelioExpert

Na oficjalnej stronie internetowej znajduje się przykładowa oferta cenowa na instalację o mocy 3,84 kW, jej koszt to 23 502 zł. Na tym przykładzie firma pokazuje ile można otrzymać dotacji z programu „Mój Prąd”, jakiej wysokości ulgę termomodernizacyjną można odliczyć. Ale także jakie oszczędności klient zacznie generować.

Wycena dla instalacji 9,96 kW (na dachu skośnym z blachodachówki) z użyciem paneli ULICA Solar o mocy: 415 Wp, monokrystalicznych oraz inwerterów HUAWEI to koszt ok. 45 000 zł brutto. Cenę względem oferowanych komponentów uznajemy za lekko powyżej średniej.

W cenie jest przygotowanie dokumentacji dla instalacji, dostawa i montaż oraz opracowanie dokumentacji powykonawczej niezbędnej do odbioru instalacji i jej uruchomienia.

Warunki gwarancji:
Panele fotowoltaiczne: gwarancja producenta na panele – 12 lat na uszkodzenia mechaniczne i wady ukryte. 25 lat gwarancji na produktywność – minimum 80% początkowej produktywności po 25 latach.
Inwertery: falownik marki Huawei z gwarancją na 10 lat, z możliwością przedłużenia nawet do 20 lat.
System montażowy uznanych polskich producentów Energy 5 (grunt) oraz Elementum (dach skośny) wykonany z aluminium oraz stali nierdzewnej (podpory wbijane w grunt ze stali ocynkowanej). Gwarancja 10 lat na oba systemy.
Montaż: gwarancja 5 lat na usługę montażu i uruchomienia instalacji. Oprócz tego obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna instalacji – monitoring uzysków, wsparcie infolinii.

Warunki finansowe:
• zaliczka 50%, płatna po podpisaniu umowy na instalację, na poczet kosztów wykonania dokumentacji,
• drugie 50%  płatne po wykonaniu inwestycji potwierdzonym protokołem odbioru.

Termin realizacji: 
Instalacja do 50 kW – realizacja w terminie maksymalnie 1 miesiąca od terminu podpisania umowy i wpływu zaliczki na konto HelioExpert.

HelioExpert– opinie klientów

W serwisie Google obecnie znajduje się 31 opinii na temat firmy z łączną oceną na 4,3 gwiazdki. Opinie w większości są pozytywne. Klienci chwalą rzetelnych doradców, którzy są dyspozycyjni i chętni do pomocy, użyte komponenty są dobrej jakości, montaż odbywa się sprawnie i szybko.

Firma prowadzi również swoje wewnętrzne statystyki, z których wynika, że z jej usług jest zadowolonych ok. 90% klientów, a 30% wszystkich kupujących skorzystało z polecenia znajomych.

Co jednak ważne, firma działa w oparciu o podwykonawców, przez co istnieje ryzyko obniżenia jakości montażu, ze względu na pracę różnych podwykonawców.

Montaże i przykładowe realizacje

helioexpert realizacje
Instalacja 3,2 kWp – woj. zachodniopomorskie/ źródło: helioexpert.pl

Nasza ocena

Cena / Jakość komponentów: 4/5

Klienci otrzymują indywidualną ofertę, w której znajdą wszystkie szczegóły dotyczące użytych urządzeń, komponentów, gwarancji, ceny oraz terminu realizacji. Instalowane urządzenia są dobrej jakości i uznanych producentów. Cena końcowa zazwyczaj jest odwierciedleniem średnich cen rynkowych.

Obsługa klienta: 5/5

Dział obsługi klienta działa profesjonalnie i szybko. Klienci otrzymują na maila kompleksową ofertę w bardzo krótkim czasie od wysłania zapytania, zazwyczaj w ciągu jednego dnia roboczego. Doradca dostępny, a kontakt z nim jest bezproblemowy.
Firma koordynuje całość prac związanych z wdrożeniem instalacji.

Doświadczenie 4,5/5

Firma posiada duże doświadczenie w branży, instaluje fotowoltaikę w każdym województwie.

Warunki i realizacja gwarancji 4/5

Dobre warunki gwarancji. Informacje o rodzajach i długości gwarancji pojawiają się w indywidualnej ofercie.

– 25 lat gwarancji na produktywność,
– 35 lat gwarancji na żywotność instalacji.

Szybkość realizacji 4/5

Klienci firmy podają, że montaż odbywa się szybko. Firma posiada 18 własnych ekip montażowych. Montażyści działają sprawnie i profesjonalnie, a termin realizacji udaje się umówić zazwyczaj do miesiąca.

HelioExpert- podsumowanie

HelioExpert posiada 11-letnie doświadczenie w branży, obsługa klienta i procesy realizacji zamówienia działają więc w firmie sprawnie i terminowo. Firma ma zasięg ogólnopolski, pracuje z własnymi ekipami montażowymi. W ofercie ma urządzenia wiodących producentów fotowoltaiki, udziela także kompleksowej pomocy od projektu do montażu, łącznie z pomocą przy uzyskaniu dofinansowania i kredytu.

Koszt instalacji instalacji fotowoltaicznej wykonanej przez HelioExpert jest umiarkowany, co sprawia, że jest to bardzo ciekawa opcja dla planujących inwestycję. Co ważne, na stronie internetowej umieszczona jest orientacyjna wycena instalacji, dzięki czemu klient ma punkt wyjścia do analizy wstępnych kosztów.

Jaka jest Wasza opinia na temat usług firmy? Zapraszamy do oceniania i komentowania.

HelioExpert - nasza ocena

8.6

Cena / Jakość komponentów

8.0/10

Obsługa klienta

10.0/10

Doświadczenie

9.0/10

Warunki i realizacja gwarancji

8.0/10

Szybkość realizacji

8.0/10

Pros

 • Duże doświadczenie i ogólnopolski zasięg
 • Bardzo dobre warunki gwarancji
 • Różne formy finansowania: kredyt, leasing, pomoc w uzyskaniu dotacji
 • Podzespoły renomowanych firm
 • Własne ekipy montażowe