Zanim zdecydujesz się na wybór określonej instalacji- zrób porównanie. Porównywanie oferty fotowoltaiki pozwoli Ci zobaczyć kluczowe różnice, a także umożliwi znalezienie najlepszej opcji, dopasowanej do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Porównywanie oferty fotowoltaiki zaoszczędzi czas i pieniądze

Chcąc kupić dom na kredyt, idziesz po radę do doradcy finansowego, który zna bieżącą ofertę wszystkich banków i pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie. Przed zakupem instalacji fotowoltaicznej warto również udać się do specjalisty, który zbierze dla Ciebie propozycje sprawdzonych firm z Twojej okolicy. Porównując oferty fotowoltaiki, niezależnie od tego, co planujesz kupić, upewniasz się, że dysponujesz wszystkimi istotnymi informacjami przed dokonaniem zakupu. Doradca Solarny porówna oferty kilku instalatorów paneli fotowoltaicznych, pozwoli Ci to na zobaczenie kluczowych różnic pomiędzy nimi. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo swojego czasu, dokładnie poznasz produkt, określisz swoje szczegółowe wymagania i kompromisy, na które jesteś w stanie się zdecydować. Sprawdzisz też jak zapewnić sobie maksymalny zwrot z inwestycji.

Oferty od instalatorów paneli fotowoltaicznych Doradca Solarny prezentuje w bardzo czytelnej i przejrzystej formie. Pozwala to w łatwy sposób porównać modele urządzeń, opcje finansowania, zakres usług czy doświadczenie firmy. W efekcie znajdziesz ofertę fotowoltaiki, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jednostkowe ceny netto instalacji PV w zależności od mocy instalacji, oprac. IEO na podstawie badania rynku PV Zgodnie z danymi ankietowymi dla mikroinstalacji o mocy około 3 kW średnia cena wynosi około 15,5 tys. zł.

Co powinna zawierać oferta na instalację fotowoltaiczną

Porównywanie oferty fotowoltaiki pozwoli Ci zaoszczędzić nawet do 25 % na kosztach kupna i montażu paneli fotowoltaicznych! Instalatorzy współpracujący z Doradcą Solarnym wiedzą, że ich informacje są standaryzowane i weryfikowane równolegle z ofertami innych firm, co zachęca ich do zapewnienia uczciwej ceny i najlepszych możliwych warunków.

Instalacja paneli fotowoltaicznych to poważny zakup obejmujący wiele różnych komponentów, z których większość ma wpływ na zwroty finansowe. Oprócz podstawowych informacji zawartych w ofertach na instalacje fotowoltaiczne, takich jak: cena za cały system, moc systemu, ilość paneli fotowoltaicznych czy cena za 1 kWp instalacji, są również inne, które warto sprawdzić. Poniżej omówimy najważniejsze kwestie, które z pewnością wpłyną na ostateczny wybór oferty.

Panele słoneczne – marki i modele

W sklepach kupić możecie panele słoneczne od ponad 100 producentów. Dodatkowo, każda marka oferuje przynajmniej kilka modeli różniących się między sobą stopniem zaawansowania technologicznego. Każdy panel ma specyfikacje związane m.in. z rozmiarem, wydajnością, trwałością i gwarancją. Wszystko to wpływa na ich jakość.

W zestawieniu od Doradcy Solarnego znajdziesz konkretne informacje o oferowanych panelach fotowoltaicznych, m.in. markę, model, moc, cechy wyróżniające dany model oraz karty katalogowe modułów. Posiadanie tak szczegółowych informacji pozwala na zrobienie dobrego rozeznania i poznanie dostępnych opcji.

Przeczytaj przygotowany przez nas ranking najlepszych paneli fotowoltaicznych w Polsce- KLIK.


Najbardziej wydajne panele fotowoltaiczne w 2021 roku w Polsce – Top 10 wg. Doradcy Solarnego

Falownik fotowoltaiczny – typy i marki falowników

Panele słoneczne wychwytują energię słoneczną w postaci prądu stałego (DC), ale na co dzień w naszych domach korzystamy z prądu przemiennego (AC). Falownik do fotowoltaiki przekształca prąd stały na prąd przemienny i jest częścią każdego systemu energii słonecznej. Wyróżnia się trzy typy falowników: mikrofalowniki, falowniki stringowe/łańcuchowe oraz falowniki stringowe z optymalizatorami. Dobór odpowiedniego falownika jest kluczowy, a jego wybór zależy od specyfiki Twojej nieruchomości i warunków montażowych. Przy wyborze falownika warto również zwrócić uwagę na gwarancje oferowaną przez producenta oraz miejsce jej realizacji. Dobrze, żeby firma miała przedstawicielstwo w Polsce. Instalatorzy paneli fotowoltaicznych mają zwykle preferencje dotyczące określonego typu lub marki falownika, a także zabezpieczeń AC/DC. Porównując oferty, możesz samodzielnie sprawdzić opcje i zidentyfikować kluczowe różnice w technologii zalecanej przez instalatorów lub poprosić o pomoc Doradcę Solarnego.

Projekt systemu fotowoltaicznego

Sposób konfiguracji paneli słonecznych na dachu może wpływać na ilość wytwarzanej energii słonecznej, a także na wygląd systemu z ziemi. Instalatorzy fotowoltaiki inaczej projektują systemy, biorąc pod uwagę różne warianty dachu. Poproś instalatora o przygotowanie kilku wariantów ułożenia paneli na dachu i sposobu ich połączenia. Projekt instalacji, powinien zawierać zarówno wizualizację systemu, jak również szacunkową prognozę produkcji. Upewnij się, że czujesz się komfortowo zarówno z ilością energii, jaką Twój system będzie generował, jak i tym, jak będzie wyglądał na Twojej nieruchomości.

Instalatorzy fotowoltaiki – jakie usługi wykonują w ramach zlecenia

Doradca Solarny sprawdza jakie usługi w ramach Twojego zlecenia wykonają instalatorzy.
W ofercie porównawczej otrzymasz komplet informacji i odpowiedzi na wiele pytań. Przykładowo, dowiesz się czy instalator zgłosi Twoją instalację do zakładu energetycznego, czy pomoże w uzyskaniu dotacji i ulgi termomodernizacyjnej oraz czy zapewni szkolenie z obsługi aplikacji falownika. Dodatkowo, dowiesz się na jakie finansowanie możesz liczyć. Dzięki zaprezentowanej ofercie będziesz wiedział, która z firm zapewnia kontakt posprzedażowy, nadzór nad instalacją, a także późniejsze serwisowanie fotowoltaiki.

Rodzaje gwarancji na system fotowoltaiczny

Gwarancja daje nam poczucie bezpieczeństwa. Im dłuższy okres czasu ona obejmuje, tym lepiej. W przypadku systemu fotowoltaicznego musicie przeanalizować kilka rodzajów gwarancji:

– na montaż – udzielana jest przez instalatora, może obejmować okres od 2 lat (minimalny okres rękojmi ustalony prawnie) do nawet 15 lat (w przypadku niektórych firm)

– produktowa ma moduły fotowoltaiczne – daje ją producent paneli fotowoltaicznych m.in. na wady ukryte- średnio od 10 do 20 lat w zależności od marki

– sprawności modułów fotowoltaicznych – udziela jej producent paneli fotowoltaicznych na określoną wydajność poszczególnych modułów (minimalnie jest to 80%) – zazwyczaj wynosi 25 lat

– na falownik – udziela jej producent falownika- zazwyczaj wynosi od 5 do nawet 20 lat w przypadku standardowych falowników łańcuchowych

– na konstrukcję montażową – udzielana jest przez producenta, najczęściej na 10- 15 lat

Informacje o instalatorach paneli fotowoltaicznych

Zanim zdecydujesz się na wybór instalatora paneli słonecznych, warto sprawdzić, jakie ma on doświadczenie na rynku. Czy posiada ubezpieczenie OC, jak dużo wykonał instalacji oraz czy dysponuje własną ekipą montażową. Warto zobaczyć też przykładowe zdjęcia z dotychczasowych realizacji, co pomoże zweryfikować jakość działania ekipy montażowej.

Porównajcie też warunki płatności. Niektórzy instalatorzy chcą pobrać zaliczkę w dniu podpisania umowy, inni dzielą płatność na raty albo chcą całość kwoty dopiero po wykonanym montażu.

Korzystając z niezależnej porównywarki ofert u Doradcy Solarnego, oszczędzisz swój czas i pieniądze. Wstępną weryfikację instalatorów, a także całe rozeznanie i porównanie ofert zrobimy za Ciebie. Otrzymasz od nas gotowe zestawienie, w którym wszystkie informacje przedstawione będą w skondensowanej i przejrzystej formie.

Porównywanie oferty fotowoltaiki z Doradcą Solarnym

Porównywanie oferty fotowoltaiki warto robić razem z profesjonalistami. Profesjonalny Doradca Solarny zapewni Ci to, co najważniejsze, czyli fachowe doradztwo. Dodatkowo, uzyskasz dostęp do ofert sprawdzonych i rzetelnych instalatorów oraz konkurencyjnych cen. Bo to, co najważniejsze w procesie instalacji systemu solarnego to dobranie doświadczonego instalatora. Pomożemy Ci w tym – w naszej bazie znajdują się tylko najlepsi instalatorzy fotowoltaiki z Twojego regionu. Porównaj oferty instalatorów z Doradcą Solarnym, aby znaleźć takiego, który ma duże doświadczenie w branży, dobre referencje i solidne gwarancje.