Firma Longi Solar po raz kolejny osiągnęła nowy rekord wydajności ogniw słonecznych! Tym razem wynosi on 26,30% dla ogniwa HJT (heterozłącze na bazie krzemu M6). Rekord został zweryfikowany w testach przez Institut fur Solarenergieforschung w Hameln (ISFH). 

Kolejny rekord Longi Solar

Firma z Chin osiągnęła rekordową wydajność – 26,30%, która jest również najwyższą na świecie dla ogniw słonecznych z krzemu krystalicznego FBC (Front-Back Contact). 

Wcześniej chińska firma Huasun na ogniwie fotowoltaicznym HJT osiągnęła sprawność 25,23%. Niemiecki instytut ISFH potwierdził ten wynik w niezaleznych testach. Szybko jednak stał się on nieaktualny. Do lepszego wyniku doszedł największy na świecie producent modułów fotowoltaicznych Longi Solar, osiągając sprawność 25,26%. Rekord potwierdził również instytut ISFH. Jak widać firma nie osiada na laurach. 

Pochodząca z Chin firma produkuje płytki i moduły z krzemu monokrystalicznego, zapewniając rozwiązania dla systemów elektrowni rozproszonych i naziemnych. Rocznie na całym świecie dostarcza ponad 30 GW wysokowydajnych płytek i modułów słonecznych, co stanowi około 1/4 globalnego zapotrzebowania rynku. Więcej informacji znajdziesz tutaj – KLIK.